Bestseller

Bestseller

Mis on bestseller?

Bestseller on Eesti suurima auhinnafondiga kirjandusvõistlus, kuhu on oodatud osalema kõik eesti keeles kirjutavad sulesepad vanusest ja kogemusest olenemata. See on suurepärane võimalus kõigile kirjutajaile luua ja avaldada oma parim teos. Konkursile oodatakse eestikeelseid varem avaldamata käsikirju ühes neist kolmest žanrist: ilukirjandus, aimekirjandus või lastekirjandus. Võitjaid ja äramärgituid ootab lisaks avaldamisele ka kopsakas auhinnafond!

SELGUSID KIRJANDUSKONKURSI "BESTSELLER 2017" VÕITJAD!

 Kirjastuse Pilgrim poolt korraldatud kirjanduskonkursi “Bestseller 2017” võitjad on selgunud. Väga tugeva ja ühtlase taseme tõttu otsustas žürii sel aastal loobuda peaauhinna väljaandmisest ja pakkuda hoopis kõigile I ja II kategooria väljavalitud käsikirjadele sündimist nii paber- kui e-raamatuks. Teosed kirjastatakse 2018.–2019. a jooksul.

 Kirjanduskonkursi “BestSeller” kutsus 2015. aastal ellu kirjastus Pilgrim, et õhutada kirjutamislembelisi ja hea sulega inimesi looma uut materjali nii ilu-, laste- kui aimekirjanduse valdkonnas.

“On siiras rõõm, et eestikeelne raamatumaastik saab väärt ja toredat lugemist juurde. Meil on plaanis ilmutada mitmeid käsikirju, ent seda, millisest raamatust sünnib tegelik bestseller, otsustavad lõpuks ikkagi lugejad,” sõnab Tiina Ristimets, kirjastuse Pilgrim asutaja ja tegevjuht.

Seni on “BestSeller” toimunud iga aasta tagant, tulevikus hakkab kirjanduskonkurss toimuma iga kahe aasta tagant. “BestSeller 2019” kuulutatakse välja 2018. aasta kevadel.

2015. aastal toimunud esimese kirjanduskonkursi “BestSeller” võitjad olid ilukirjanduse kategoorias Marek Kahro “Seal, kus näkid laulavad” (mis võitis ka aastal 2016 Bernard Kangro kirjanduspreemia), Reelika Lootus “Ära võetud”, Helga-Johanna Kuusler “Puhkus koomas”, lastekirjanduse vallas Astrid Hiisjärv “Vaimar” ja aimekirjanduses Katrin Saali Saul “Eluterve kärgpere käsiraamat”.

Vaata “BestSeller 2017” võitjaid siit

Aastal 2019-2020 konkurssi "BestSeller" ei toimu.

Items 1 to 12 of 24 total

Leht:
  1. 1
  2. 2

Autori raamatud

Items 1 to 12 of 24 total

Leht:
  1. 1
  2. 2

ÕNNENI EI VII ÜHTKI TEED - ÕNN ISE ONGI TEE.

Thich Nhat Hanh