Autism. Diagnoosimise alused ja suhtumine autistidesse

Temple Grandin, Richard Panek

€12.99
Price for registered users:
€11.04

Teedrajav teos elust autismispektrihäirega

Raamat on läbi müüdud.Raamatu autor Temple Grandin oli ilmselt esimene inimene maailmas, kes tõi autismiga seonduva probleemistiku möödunud sajandil avalikkuse ette. Dr Grandin on ka ise autistlik inimene, kes on oma nõrkusi ja tugevusi tundma õppinud, nii et ta on elus hästi hakkama saanud: leidnud töö, lõpetanud ülikooli, saanud teadlaseks, ning ta on uurinud kogu elu autismi olemust ja põhjusi. "Ta jagab selles raamatus soovitusi, kuidas keskenduda autismispektri häiretega laste tugevustele, kuidas toetada nende arengut, haridusteed ja kuidas leida neile töövõimalusi. Tema kogemuste kirjeldused ja mitmekesised soovitused on väga väärtuslikud kõikidele autistlike laste vanematele, aga ka kõigile spetsialistidele, kes töötavad nende lastega. Arvestades kõiki neid selle raamatu teemakäsitlusi, saaks ka meie haridussüsteem pakkuda autismispektri häirega lastele just neile sobivaimat õppimisvõimalust," ütleb Marianne Kuzemtšenko, Eesti Autismiühingu juhatuse esimees." Autorite nõuanded selle kohta, kuidas aidata autistlikel lastel elus toime tulla, on sedavõrd elulised ja realistlikud, et need võiks juhendmaterjalina kaasa anda kõikidele vanematele, kui nende laps saab autismispektri häirete diagnoosi."

Kirjeldus

  • Author(s): Temple Grandin, Richard Panek
  • Editor(s): Leelo Laurits
  • Translator(s): Jürgen Innos
  • Published: 2015
  • ISBN: 9789949529667
  • Pages: 288
  • Cover: Paperback
Details
Details
Raamatu autor Temple Grandin oli ilmselt esimene inimene maailmas, kes tõi autismiga seonduva probleemistiku möödunud sajandil avalikkuse ette. Dr Grandin on ka ise autistlik inimene, kes on oma nõrkusi ja tugevusi tundma õppinud, nii et ta on elus hästi hakkama saanud: leidnud töö, lõpetanud ülikooli, saanud teadlaseks, ning ta on uurinud kogu elu autismi olemust ja põhjusi. "Ta jagab selles raamatus soovitusi, kuidas keskenduda autismispektri häiretega laste tugevustele, kuidas toetada nende arengut, haridusteed ja kuidas leida neile töövõimalusi. Tema kogemuste kirjeldused ja mitmekesised soovitused on väga väärtuslikud kõikidele autistlike laste vanematele, aga ka kõigile spetsialistidele, kes töötavad nende lastega. Arvestades kõiki neid selle raamatu teemakäsitlusi, saaks ka meie haridussüsteem pakkuda autismispektri häirega lastele just neile sobivaimat õppimisvõimalust," ütleb Marianne Kuzemtšenko, Eesti Autismiühingu juhatuse esimees." Autorite nõuanded selle kohta, kuidas aidata autistlikel lastel elus toime tulla, on sedavõrd elulised ja realistlikud, et need võiks juhendmaterjalina kaasa anda kõikidele vanematele, kui nende laps saab autismispektri häirete diagnoosi."
Additional Info
Additional Info
Author(s) Temple Grandin, Richard Panek
Translator(s) Jürgen Innos
Editor(s) Leelo Laurits
Illustrators No
Introduction No
Series No
Release year 2015
books Jan 4, 2017
ISBN 9789949529667
Pages 288
Cover Paperback
Reviews
Write Your Own Review
You're reviewing: Autism. Diagnoosimise alused ja suhtumine autistidesse
Tags
Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.

Mida rohkem me saame teada autistliku aju eripäradest ja sellest, kuidas kaasaegseid uuringuid ära kasutada, seda paremini suudame me leida nendele lastele paremaid võimalusi toimetulekuks. Temple Grandin on väga hea eeskuju kõikidele autismispektri häirega inimestele – tema elukäik näitab, mida on võimalik saavutada suure töö ja realistliku lähenemisega. Me kõik ju soovime autismispektri häirega lastele just samalaadset tulevikku – iseseisvat toimetulekut ja täisväärtuslikku elu – ning see raamat aitab meil selle poole püüelda.

Marianne Kuzemtšenko, Eesti Autismiühingu juhatuse esimees

veel põnevaid raamatuid

There is no way to happiness - happiness is the way.

Thich Nhat Hanh