Eestlane seest ja väljast

Lauri Vahtre

€14.90
Price for registered users:
€12.67

Mikroskoobi alla on võetud planeet Maa unikaalne inimliik: eestlane

Raamat on läbi müüdud.Raamat „Eestlane seest ja väljast” pakub ühe võimaliku koondpildi eestlasest. Kindlasti on seda huvitav lugeda välismaalasel, kes tuleb Eestisse nagu seenemetsa ja tahab teada, mis seened siin õieti kasvavad. Millised on söögiseened, millised on mürgiseened ja millised on – khm – sitaseened ning kuidas neid eristada. Kindlasti on seda huvitav lugeda ka eestlasel, sest on ju põnev teada, kuidas teda ennast välismaalasele kirjeldatakse. „Kes ta siis on?” küsib raamatu autor, ajaloolane ja kirjanik Lauri Vahtre, pidades silmas eestlast. Ja vastab ise: „Ilmselt inimene nagu inimene ikka. Oma spetsiifikaga. Joob kohvi nagu soomlane, õlut nagu sakslane ja viina nagu venelane. Ainult et viimast väiksemast pitsist. Sööb nagu härg. On kinnine ja vaikne, naermise asemel muigab. Kuid sees mässab vulkaan. Või ei mässa. Püüab hakkama saada talvepimeduse, vihma ja uduga. Kui vihaseks saab, läheb metsa rahunema.”

Kirjeldus

  • Author(s): Lauri Vahtre
  • Editor(s): Inge Pitsner
  • Illustrator(s): Urmas Nemvalts
  • Published: 2016
  • ISBN: 9789949571611
  • Pages: 168
  • Cover: Paperback
Details
Details
Raamat „Eestlane seest ja väljast” pakub ühe võimaliku koondpildi eestlasest. Kindlasti on seda huvitav lugeda välismaalasel, kes tuleb Eestisse nagu seenemetsa ja tahab teada, mis seened siin õieti kasvavad. Millised on söögiseened, millised on mürgiseened ja millised on – khm – sitaseened ning kuidas neid eristada. Kindlasti on seda huvitav lugeda ka eestlasel, sest on ju põnev teada, kuidas teda ennast välismaalasele kirjeldatakse. „Kes ta siis on?” küsib raamatu autor, ajaloolane ja kirjanik Lauri Vahtre, pidades silmas eestlast. Ja vastab ise: „Ilmselt inimene nagu inimene ikka. Oma spetsiifikaga. Joob kohvi nagu soomlane, õlut nagu sakslane ja viina nagu venelane. Ainult et viimast väiksemast pitsist. Sööb nagu härg. On kinnine ja vaikne, naermise asemel muigab. Kuid sees mässab vulkaan. Või ei mässa. Püüab hakkama saada talvepimeduse, vihma ja uduga. Kui vihaseks saab, läheb metsa rahunema.”
Additional Info
Additional Info
Author(s) Lauri Vahtre
Translator(s) No
Editor(s) Inge Pitsner
Illustrators Urmas Nemvalts
Introduction No
Series No
Release year 2016
books Mar 26, 2017
ISBN 9789949571611
Pages 168
Cover Paperback
Reviews
Write Your Own Review
You're reviewing: Eestlane seest ja väljast
Tags
Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.

„See ei ole siirupine kiidulaul, siin on ka kamaluga kibedat tõtt. Sekka sedagi, mida ei pea päris puhta kullana võtma.”

Lauri Vahtre

veel põnevaid raamatuid

There is no way to happiness - happiness is the way.

Thich Nhat Hanh