URMAS ALENDERI RAAMATU „ALENDER" ESITLUS

Ootame sind teispäeval, 24. novembril kell 18 Viru Keskuse Rahva Raamatusse ja reedel, 27. novembril kl 18 Tartu Tasku Rahva Raamatusse Urmas Alenderi elulooraamatu "ALENDER" esitlusele!

Raamatu teemal vestlevad Yoko Alender, Neeme Raud ja Risto Lehiste.

"Hiljuti hääletasid eesti inimesed Urmas Alenderi oma läbi aegade lemmikuimaks meeslauljaks. Tema hääle kõla tunneme hästi.

Ent kuidas on tegelikult tema loominguga ja kes ta üldse inimesena oli? UA kirjutas 504 luuletust ja 303 laulu. Seda alates 15. eluaastast, vahel mitu tükki päevas, sest tal oli kiire. Eluaastaid sai lõpuks 40, täpselt nagu tema eeskujul John Lennonil. UA loominguks on enam kui laulud ja luuletused. On ka RUJA lugu, kohati tunnitäpsusega ülestähendatud Ruja story 1971-88, algusest lõpuni. Samuti UA fotoalbumid ja isiklikud kalendermärkmikud. Luuletused kaustades koondatud temaatiliste kavade kaupa, juures UA omakäelised illustratsioonid. Ühelt Eestimaa suvila pööningult ilmuvad välja UA diapositiivid, jällegi - pedantselt sorteeritud, kuupäevade ja asjaosaliste nimedega arhiveeritud. Kõik selleks, et see raamat saaks sünidida, on ette valmistatud. Ammu. Elu kui looming.

Mina olen neid asju ju näinud ammu, olen nendega koos kasvanud. Ometi tekkis alles siis, kui sain isast vanemaks see vajalik distants, mis lasi mul näha tervikut – elu kui looming. Nüüd saab sõna Urmas Alender.”

Yoko Alender, raamatu “ALENDER" koostaja

Raamatu pani kokku Yoko Alender Urmase koostatud laulikute, luulekaustade, Ruja päeviku ehk nn „Ruja story 1971–1988“ ja Ruja fotoalbumi põhjal. Lisaks on kasutatud arhiivimaterjale Eesti Ajaloomuuseumi, Teatri- ja muusikamuuseumi, Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Raadio ning ERR-i arhiividest ja erakogudest.
Neeme Raud aitas raamatu jaoks koguda sõprade, kaasaegsete ja austajate meenutusi.

❌ Palun ära tule üritusele, kui oled haige, COVID-19 sümptomitega või olnud kontaktis viimase 14 päeva jooksul COVID-19-sse haigestunuga.
Ühtlasi palume sul kanda maski.
Järgime üheskoos Terviseameti nõudeid: https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

Kohtumiseni esitlustel!