Kontsert Lea Dali Lioni laulude ja lugudega on pühendatud Lea lastele ja teistele lähedastele. Tallinnas toimunud kontsert puges hinge paljudele ja otsustasime Lea imelise muusika tuua ka Tartu publikuni.

Kontserdil astuvad üles Marek Sadam, Jarek Kasar, Teele Viira, Laura Prits, Tanja Mihhailova-Saar, Katre Randmaa-Tamm. Pillidel musitseerivad Lea sõbrad Henno Kelp, Roland Puusepp, Elmar Liitmaa, Are Jaama, Tarmo Sillaots, Virgo Veldi, Hele-Riin Uib ja Martin Trudnikov.
Sellel erilisel kontsertõhtul tulevad esitamisele Lea laulud läbi erinevate aegade ja üle loomingu ning esitajateks Lea pere valikul tema lemmikud Eesti artistid. Kõlavad rohkem ja vähem tuttavad palad, mis puudutasid paljusid, sest sellel kõigel oli laiem tähendus kui vaid laulukesed raadiost. Eriti sügavalt läheb hinge looming ja sõnad, mis raadiosse ei jõudnudki. Muusikalist kulgemist seob sõnadega raamatu üks autoritest ja Lea lähedane sõber Marek Sadam.

Raamat „Tahaks veel midagi öelda… Lea Dali Lion“ ilmus kirjastuselt Pilgrim 28. veebruaril, Lea 48. sünniaastapäeval.
„Olime just lõpetanud raamatu kirjutamise ja juhtusin taksos istudes telefonitsi arutama paari tekstiriba üle. Kui kõne lõpetasin, sõnas taksojuht: „Kuulsin, et kirjutasite Least raamatu. Ta oli vapustav, teistest võimsam. Minu naise ja minu lemmik.“ Rõõmustas mees ning oli õnnelik, et saab naisele kõigist varem uudise teatada. Veidi hiljem teatas mulle jutu sees üks sõber, kuidas oli Leasse meeletult armunud, aga viga oli selles, et teised olid samuti. Meil kõigil omad lood. Tema ridadest otsitakse hingele tuge, leitakse sõnumeid ja armastusele elu vastu kinnitust. See muusika on kurbade lohutaja ja allaandjate püstitõstja. Raamatut kirjutades oleme kuulnud palju lugusid, lugenud märke, kuulanud laule. Ta puudutas paljusid, tema looming luges. Ühele meeldis varajasem looming, teisele hilisem, aga peamine, et sellel kõigel oli laiem tähendus kui vaid lauluke raadiost. Lea isiksus ja tema laulukirjutamise oskus lõid nähtuse, kellest on suur puudus. Ilma liialdamata, vaevalt et temasarnast tulebki. See pole elulooraamat, sest paljud võiksid rääkida oma seiku ja juhtumisi seoses nende Leaga. Kogu ingellikkuse juures oli ta siiski lihast ja luust inimene. Pigem leiab siit vihjeid, teeotsi ja pilte, mis võiksid juhtida peamise, Lea muusika juurde. Avastada on palju. Loomulikult leiab siit saladusi ja vastuseid uudishimulikele küsimustele, aga selleks tuleb lugeda ja veel kord – kõige parem on samaaegselt kuulata Lea häälega laule. Oleme tänulikud kõikidele osalistele ja nendele, kes imelise looja muusikat edasi kannavad. Üle aja piiride ja põlevate maade.“

Marek Sadam, autor

Vaata raamatu kohta siit: https://pilgrim.ee/tahaks-veel-midagi-oelda.html

Kontserdi ja raamatumüügi tuludest toetame Lea laste, teismeliste tütarde Geiti Gerbera ja Jasmiin Dali ning poeg Robi fondi. Ürituse toetaja: Eesti Autorite Ühing

Piletid: Piletitasku: www.piletitasku.ee/et/event/1624