Kirjastuselt Pilgrim on ilmunud imekaunis teos „Liblikalend“, kus kohtuvad tants, sõna ja pilt.

Maailmaklassi baleriini Age Oksa ja fotograafi Stina Kase kohtumisest sündisid fotod. Kohtumisest luuletaja Doris Karevaga sündis tekst. Tulemuseks on poeetiline raamat, mis avab Age Oksa elu ja ilu.

„Tants on läbi aegade olnud inimese muutlike hingeseisundite üks ilmekamaid väljendusi. Age Oks, maailmaklassi priimabaleriin, avab selles raamatus oma kirka ja küllusliku loojateekonna tagamaid. Lisaks jumalikule andele nõuab kunstniku saatus jäägitut pühendumist – ja mida avaram isiksus, seda lummavam looming,“ tõdeb Doris Kareva.
Age Oksa ja fotograaf Stina Kase kohtumistest sündisid aga imelised meeleolumaastikud, kus ilu ja elu mängus kohtuvad foto- ja balletikunst.

„Liblikalend“ ehk Age Oksa tants läbi elu – pildis ja sõnas – on pühendumine, loomine, küpsemine, mõistmine. Teekond ja otsing iseendas, mis inspireerib, julgustab ja kutsub kaasa. See on läbikaalutud mõtisklus, mis loob atmosfääre ning avab naiseks olemist laiemalt. See on raamat, mis pakub inspiratsiooni nii unistuste poole pürgimiseks kui raskuste ületamiseks.

Age Oksa ja Doris Kareva raamatu „Liblikalend“ esitlus toimub teisipäeval, 1. detsembril kell 18 Tallinnas Solarise Apollos.

"LIBLIKALEND
Autorid: Age Oks ja Doris Kareva
Fotod: Stina Kase, Daria Klimentova jt
Keeletoimetaja: Inge Pitsner
Kujundaja: Kaire van der Toorn-Guthan
Kirjastus Pilgrim, 2020
Kõva köide
192 lk