Jesper Parve: Robert Augustus Mastersi raamat "Mina olen mees" peaks olema iga endast lugupidava mehe riiulis aukohal

Meestele mõeldud kirjandust ilmub Eestis üldiselt vähe. Seetõttu on iga uus raamat, mis meeste elu ja väge kirjeldab, väga teretulnud külaline minu lugemisriiulis. Midagi nii mahukat ja konkreetset meeste väest ei ole minu teada eesti keeles varem ilmunud. Selle raamatu puhul on tõesti tegemist millegi erakordse ja teistsugusega.

Varasemalt meestele ilmunud sellealane kirjandus on olnud mõnus ja lihtne pühapäevalugemine, kust on olnud hea noppida mõned ideed, kuidas oma olemist ja elamist muuta väärikamaks ja mehelikumaks. See raamat on aga hoopis konkreetsem, raskekaalulisem ja ka väärikam. Eelmiste raamatute tekstid on voolanud rahulikult ning nende lugemine on olnud pigem meelelahutus, kus hiljem on hakanud mõned mõtted su peas ennast lahti harutama. See raamat aga paneb haamriga, konkreetselt ja sügavale - vahest isegi ajab sind vihale. Kuid ta on täis teadmisi ja lahendusi väga paljudele erinevatele küsimustele. Ma ütleks nii - see raamat peaks olema iga endast lugupidava mehe riiulis aukohal. Aastakümneid tagasi olid alates traktoristist kuni tuumafüüsikuni riiulil reas ENE-d. Kui ei osatud anda seletust mõnele sõnale, probleemile või ei leitud õiget vastust ristsõnades esitatud küsimustele, otsiti lahendust just nendest teatmeteostest. Ajad on edasi läinud - nüüd on viimane aeg need ajast ja arust tarkuseõpikud makulatuuri viia ja riiulisse tekkinud kohale paigutada kümne raamatu asemele vaid üks uus.

Raamat "Mina olen mees" annab teile vastused palju tähtsamatele küsimustele kui "milline on Peipsi suurim kala" või "mis on Madise täht". Ta annab mehele vastuse - kes oled sina ja mis kurat sinuga tegelikult toimub. Raamatus tuleb juttu mehe jõust ja väest. Samuti ka kõigest positiivsest ning negatiivsest, mis sellega kaasneb. Nii kangelaseks olemisest, suhetest, vihast, vaenulikkusest, vägivallast, häbist, intiimsusest, kuulamisest ja muidugi sellest, mida siis naised meestelt lõppude-lõpuks vajavad. Lisaks ka palju infot meestele seksi ja erootika kohta.

Seda raamatut on ehk lihtsam lugeda nii, et leiad sisukorrast omale just hetkel vajamineva peatüki ja keskendud vaid sellele, sest info hulk on tõesti aukartustäratav. Kuid võid proovida ka lihtsalt algusest peale lugemist. Põnev on see, et su alateadvus tunneb ära, mis reajuppe sul just praegusel hetkel elus on vaja ning lugemisrütm aeglustub automaatselt. Seda juhtus minu puhul mitmeid kordi kogu raamatu vältel. Nii et ise otsustage, kumba tehnikat soovite kasutada. Aga tean, et endale vajaliku info leiate sealt kindlasti. Soovitan väga!

Autor: Jesper Parve

VAATA RAAMATUT